KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16108183
*
nr 1610 8183
Bo von Schwerin
(1881-1940), Sverige
Oljemålning, Drottningholms slott. Signerad. Olja på duk, 21x31 cm, yttermått inklusive ram: 32x42 cm
Bo von Schwerin, svensk bildkonstnär född 1881, död 1940.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 april 2024
kl 20:32:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/3 12:22:43
1
500 kr
29/3 19:04:38
2
600 kr
1/4 10:24:35
1
700 kr
1/4 18:33:10
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Bo von Schwerin
Bo von Schwerin, svensk bildkonstnär född 1881, död 1940.
Läs mer om Bo von Schwerin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo von schwerin drottningholms slott olja olja på duk oljemålning oljemålningar sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
*
Bo von Schwerin
Bo von Schwerin, svensk bildkonstnär född 1881, död 1940.
Läs mer om Bo von Schwerin
nr 1610 8183
Bo von Schwerin
(1881-1940), Sverige
Oljemålning, Drottningholms slott. Signerad. Olja på duk, 21x31 cm, yttermått inklusive ram: 32x42 cm
Bo von Schwerin, svensk bildkonstnär född 1881, död 1940.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/3 12:22:43 | 1 | 500 kr |
29/3 19:04:38 | 2 | 600 kr |
1/4 10:24:35 | 1 | 700 kr |
1/4 18:33:10 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Bo von Schwerin
Bo von Schwerin, svensk bildkonstnär född 1881, död 1940.Läs mer om Bo von Schwerin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo von schwerin drottningholms slott olja olja på duk oljemålning oljemålningar sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49